Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel

Andrzej Fischer - pożegnanie

Wczoraj, 23.11.2020 r. odszedł Pan Andrzej Fischer - wydawca, osoba, której nazwisko zna niemalże każdy filatelista w naszym kraju.

W osobie Ś.P. Andrzeja Fischera straciliśmy kolejnego przyjaciela Polskiej Filatelistyki, który od ponad 20 lat wydawał Katalog Polskich Znaków Pocztowych (i z Polską związanych), na który składały się: ukazujący się corocznie TOM 1 oraz ukazujący się co kilka lat TOM 2. Nad kolejnym wydaniem Tomu 2 trwają obecnie prace. Oba Katalogi były wielokrotnie nagradzane na wystawach filatelistycznych w klasie Literatury.

Ś.P. Andrzej Fischer był także wydawca ukazującego się systematycznie od 2002 roku miesięcznika "Przegląd Filatelistyczny". Rola Pana Andrzeja Fischera dla rozwoju publikacji filatelistycznych i czytelnictwa filatelistycznego jest nie do przecenienia.
Poza działalnością wydawniczą firma prowadzana przez Ś.P. Andrzeja Fischera produkowała i sprzedawała liczne utensylia filatelistyczne, ze znanymi wielu z nas klaserami.

W zmarłym utraciliśmy także sympatyka i-KFu, który wspierał naszą sztandarową inicjatywę jaką jest Cyfrowa Biblioteka Literatury Filatelistycznej. Bowiem to za zgoda S.P. Pana Andrzeja mogliśmy udostępnić wszystkim filatelista archiwalne zeszyty Przeglądu.

Odejście Andrzeja Fischera to kolejna smutna wiadomość, jaka dotarła do nas w ostatnich tygodniach, to także duża strata dla Polskiej Filatelistyki.
Cześć Jego pamięci.

Ś.P. Andrzej Fischer udzielił nam w 2015 roku wywiadu. Zachęcamy do przeczytania.

 

Jesteś tutaj: START | STRONA GŁÓWNA | Andrzej Fischer - pożegnanie