Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel

Nasza strona w czasie epidemii - cd

Minęło 9 miesięcy 2020 roku, w tym 6 epidemii. Warto jest przyjrzeć się jakim zainteresowaniem cieszyła się nasza strona w tym okresie. Wykorzystamy do tego celu podstawowe funkcje Google Analytics.

 

W okresie trzech pierwszych kwartałów naszą stronę odwiedziło nieco więcej niż 10k użytkowników. Jest to o ponad 10% więcej niż w analogicznym okresie ub roku. 24% ogólnej liczby odwiedzających nas stanowili użytkownicy powracający. Jest to o blisko 2% mniej niż w analogicznym okresie ub roku. Jednak w liczbach bezwzględnym możemy powiedzieć, że liczebność stałych użytkowników naszej strony nie uległa zmianie (2424 w br wobec 2412 w analogicznym okresie ub roku). Oznacza to, że w br poszerzyliśmy bazę użytkowników bo wyraźnie wzrosła liczebność nowych użytkowników.

Patrząc na zmienność liczby użytkowników odwiedzających nas w poszczególnych dniach br daje się zauważyć nieznaczny spadek liczby użytkowników od początku okresu wakacyjnego, który trwał przez cały trzeci kwartał.

W tym czasie liczba uruchomionych sesji wyniosła 35,5k i była mniejsza aż o 5%. Wobec istotnego wzrostu liczby użytkowników oznacza to znaczny spadek liczby sesji uruchamianych przez jednego użytkownika. Spadek ten sięga blisko 14%.  Liczba odsłon w tym czasie (tj kliknięć) wyniosła 205,5k i była o 3,5% niższa od liczby kliknięć w 2019 roku.

Geograficzny rozkład naszych Czytelników przedstawia mapa poniżej. Pokazuje ona, że znajdują nas internauci z całego świata. W przypadku użytkowników z Polski wystąpił w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku wzrost zainteresowania aż o 8%. Wzrosty występują także w przypadku użytkowników zlokalizowanych w Niemczech (o 6%) oraz w USA (o blisko 2%). W przypadku użytkowników z W.Brytanii odnotowaliśmy spadek zainteresowania aż o 3,4%.

Od chwili uruchomienia monitoringu ruchu na naszej stronie (13.02.2013) naszą stronę odwiedziło 61,4k użytkowników. W tej grupie użytkownicy powracający stanowią 23,6%. Zatem grupa stałych użytkowników (Czytelników) wynosi blisko 14,5k. Liczba uruchomionych sesji przekroczyła ćwierć miliona (252,5k) a liczba odsłon (kliknięć) zbliża się 1,5 mln (jest bliska 1444,5k).

Jesteś tutaj: START | STRONA GŁÓWNA | Nasza strona w czasie epidemii - cd