Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel

Jubileuszowa XXV Konferencja Naukowa PAF

Od dzisiaj do niedzieli włącznie trwa jubileuszowa XXV Konferencja Naukowa Polskiej Akademii Filatelistyki (PAF). Tradycyjnie konferencja odbywa się w Ciechocinku i jest połączona z Zebraniem Plenarnym PAF, w którym mogą uczestniczyć jedynie członkowie Akademii oraz kandydaci. W Konferencji poza członkami i kandydatami PAF uczestniczyć mogą także osoby zaproszone.

Tegoroczna jubileuszowa konferencja odbywa się pod hasłami: "100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości" oraz "XXV lat Polskiej Akademii Filatelistyki". Prezentacje naukowe rozpoczynają się w piątkowe popołudnie. Uroczyste otwarcie Konferencji, połączone z wystąpieniami przedstawicieli Poczty Polskiej i wprowadzeniem do obiegu całostki pocztowej poświęconej jubileuszowi PAF zaplanowane jest na sobotnie przedpołudnie. Po oficjalnych wystąpieniach będą miały miejsce 3 wystąpienia nawiązujące do 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Swoje referaty zaprezentują: prof. Bogusław Polak, który będzie mówił o Powstaniu Wielkopolskim, prof. Julian Auleytner, który omówi zagadnienia dotyczące zachodniej granicy Polski w latach 1919-1920 w dokumentacji pocztowej oraz Kol. Janusz Manterys, który omówi analogiczne zagadnienie w odniesieniu do granicy polsko-czechosłowackiej. Ważnym elementem tej części konferencji będzie odsłonięcie "Ciechocińskiej Gwiazdy Sław" związanej z osobą prof. Zygmunta Wiatrowskiego, prezesa Honorowego Akademii. Łącznie w czasie konferencji zaplanowanych jest 20 wystąpień.
Z okazji jubileuszu Akademia wydała jubileuszowy zeszyt swojego organu prasowego tj. Historyczno-Badawczego Biuletynu Filatelistycznego (HBBF, 2018, 1-2). Z jego zawartością można się zapoznać w stosownej zakładce Cyfrowej Biblioteki Literatury Filatelistycznej dostępnej na stronie i-KFu. Jednocześnie warto odnotować fakt, że zagadnienia omawiane w czasie poszczególnych sesji konferencji zostaną opublikowane w drugim tegorocznym zeszycie HBBF. Będzie to zeszyt 2018, 3-4.

Ponieważ Biuletyn ma bardzo niski nakład z całą pewnością nie dociera on do wszystkich zainteresowanych. Możemy jednak zapewnić, że wzorem lat ubiegłych zaprezentujemy niektóre z prezentacji przedstawianych na konferencji na naszej stronie.

 

 

 

 

Jesteś tutaj: START | STRONA GŁÓWNA | Jubileuszowa XXV Konferencja Naukowa PAF