Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel

Gdzie są przesyłki z zawodów baloników LOPP?

Temat przesyłek przeniesionych balonikami, podczas ich zawodów organizowanych przez LOPP, w okresie 1934-1939, w polskiej publicystyce filatelistycznej praktycznie nie istnieje. A przecież chodzi o klasyczne przesyłki aerofilatelistyczne i to w użyciu funkcjonalnym, a nie czysto okazjonalnym.

Czytaj więcej...

Zeppelin w Katowicach - suplement

Drążąc temat lotu sterowca Zeppelin w 2021 roku na Śląsku i dziwnego stempla kasującego znaczek, udało się dotrzeć do organizatorów części filatelistycznej tego przedsięwzięcia. Poniżej ich wyjaśnienie:

 

Czytaj więcej...

Zeppelin w Katowicach - Co to za datownik ?

We wrześniu 2021 roku, w prasie śląskiej oraz na różnych stronach internetowych ukazała się informacja o treści: ZEPPELIN LATA NAD ŚLĄSKIEM ! Lot ten mógł robić wrażenie. Ostatni bowiem lot sterowca to lot z 1931 r. kiedy „GRAF ZEPPELIN” lądował w Gliwicach. 90 lat minęło „jak w piosence”,

Czytaj więcej...

XVII Lot poczty szybowcowej

XVII Lot poczty szybowcowej został zorganizowany podczas wystawy filatelistycznej z okazji XX-lecia milicji obywatelskiej. Koło PZF w Lesznie Wlkp. w oparciu o zezwolenie Ministerstwa Łączności PP-320 z 8.10.1964 zorganizowało przy współudziale Centrum Szybowcowego Aeroklubu PRL w Lesznie, lot szybowcowy.

Czytaj więcej...

Nalepki poczty balonowej z 1926 i 1928 roku

Informację źródłową na temat interesujących nas nalepek poczty balonowej znajdziemy w publikacji Polskie Znaki Pocztowe tom IV, w rozdziale XV, pt. "Znaczki i nalepki lotnicze wydań niepocztowych".
Na pozycji 5 mamy informację o nalepce LOPP z 1926 roku: Znaczki wydane przez LOPP do uiszczenia dodatkowej opłaty za przewóz balonem. Druk dwubarwny. Papier biały. ZL 10 1/2. Znaczki drukowano w arkuszach po 66 sztuk. Nakład wynosił 2706 szt. (41 arkuszy*) ząbkowanych i 330 (5 arkuszy) nieząbkowanych.

Czytaj więcej...

Jesteś tutaj: START | Aerofilatelistyka