Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel

Druki wielokrotne a zdwojone jako błędy procesu produkcji znaczków

Kontynuujemy prezentowanie wykładów z ubiegłorocznej, jubileuszowej konferencji PAF. Dzisiaj przedstawiamy wykład Kolegów Janusza Berbeki i Marcina Wysockiego zatytułowany "Druki wielokrotne a zdwojone jako błędy procesu produkcji znaczków". Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z tym wystąpieniem.

Czytaj więcej...

Czym jest PUSTOPOLE?

Filateliści oprócz samych znaczków zainteresowani są jeszcze innymi walorami pocztowymi: całostkami (np. karty i koperty z wydrukowanym znakiem pocztowym), całościami pocztowymi (np. korespondencją z obiegu pocztowego, pierwszymi lotami czy skartem), kopertami FDC, itd., itp. Przy specjalizacji znaczków starają się rozszerzać te zainteresowania na różne kombinacje, np.

 

Czytaj więcej...

Makulatura w filatelistyce. Polemicznie

W dniu dzisiejszym przedstawiamy artykuł Kolegi Marcina Wysockiego z Okręgu Wielkopolskiego. Tekst ten poświęcony jest pojęciu makulatury w filatelistyce. Pierwotnie ukazał się on w marcowym numerze tegorocznego Filatelisty.

Czytaj więcej...

Cyfrowe techniki pomiaru dla potrzeb filatelistycznych

Dzisiaj pragniemy przedstawić tekst przesłany nam do publikacji w ramach konkursu na najciekawsze publikacje filatelistyczne. Tekst ten dotyczy zastosowania technik komputerowych w badaniach filatelistycznych i jest jednocześnie pierwszym tego typu opublikowanym na naszej stronie.

Czytaj więcej...

Od papieru czerpanego do ...znaczka

     Działalność człowieka wymaga między innymi papieru, który od dawna był podstawowym nośnikiem pisemnej informacji. Nie tylko prywatne notatki czy listy, ale też pisma niosące odpowiedzialność finansową (umowy, zobowiązania, testamenty itp.) oraz pisma skarbowe, urzędowe - spisywane były na papierze.

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

Jesteś tutaj: START | Warsztat filatelisty